The news is by your side.

Pohřed Babary Bush, “První dámy skvělé generace”

66

Pohřeb bývalé první dámy Babary Bush se konal v sobotu v Hustonu v kostele biskupské církve sv. Martina. K uctění její památky se shromáždili tisíce truchlících.

Mezi cca 1 500 účastníky byli bývalí prezidenti George H. W. Bush, George Bush, Barack Obama i Bill Clinton. Byla také přítomna první dáma Melania Trumpová a bývalé první dámy Laura Bushová, Michelle Obama a Hillary Clintonová. Prezident Trump se pohřbu neúčastnil. V sobotu Trump oznámil, že se chystá do Mar-a-Lago, aby sledoval pohřeb pohřbu, a také tweetoval fotografii Bushova portrétu, který visí v Bílém domě.
Trumpova nepřítomnost na pohřbu Bushové není nějak neobvyklou praxí pro aktuálního prezidenta USA. Obama se nezúčastnil pohřbu Nancyho Reagana v roce 2016 nebo pohřeb Betty Fordové v roce 2011. Prezident George W. Bush se v roce 2007 nezúčastnil pohřbu Lady Bird Johnson. Bushová byla druhou ženou v historii Spojených států, která měla svého manžela i syna zvoleného prezidentem, zemřela úterý ve věku 92 let u jejího domu v Houstonu. Bojovala s chronickou plicní chorobou a srdečním selháním a přesto se rozhodla se, že po řadě hospitalizací nebude již vyhledávat další lékařskou pomoc.

Po bohoslužbě byla rakev nesena ze svatyně Bushovými jejich osmi vnuky. Bush Sr. je těsně následoval na invalidním vozíku, který tlačil byl jeho syn.
Rodina pak zamířila k Georgeovi H.W. Prezidentská knihovna Bush v College Station v Texasu, kde bude Barbara Bushová pohřbena.